امروز: دوشنبه، 2 بهمن 1396

پایگاه آموزشی نرم افزارهای BIM

Iran BIM Center

دانلود فامیلی های رویت Architecture+MEP+Structure

با توجه به تقاضای بسیاری از دوستان عزیز در مورد قرار دادن انواع فامیلی ها و تمپلیت های رویت، باید عرض کنم که متاسفانه امکان قرار دادن حجم بالای آنها در این سایت به دلیل هزینه بالای ماهانه هاست دانلود امکان پذیر نیست. بنابراین برای شما دوستان محترم سایت Iran-bim.com کانالی در تلگرام راه اندازی کردیم تا تمامی فامیلی های رویت را به صورت دسته بندی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

دانلود  فامیلی های رویت Architecture+MEP+Structure

 


تکنیک غیر فعال کردن افزونه هاو پلاگ-این های نصب شده در رویت

یکی از بزرگترین مشکلاتی که کاربران رویت، در هنگام کار کردن بروی پروژه های بزرگ دارند کند شدن سرعت کار کردن با رویت می باشد. اینکه سرعت رویت کند می شود می تواند دلایل زیادی داشته باشد که یکی از آنها وجود افزونه ها و پلاگ-این های زیاد بروی رویت می باشد. ممکن است ما از همه آنها همیشه استفاده نکنیم و یا حتی برخی از آنها را هر چند ماه یکبار استفاده می کنیم. بنابراین وجود افزونه های بی استفاده در رویت می تواند یکی از دلایل کند شدن سرعت رویت باشد.

تکنیک غیر فعال کردن افزونه هاو پلاگ-این های نصب شده در رویت

 


آموزش پرزانته حرفه ای با Revit Architecture

امروزه نرم افزار Revit Architecture به عنوان نرم افزار پیشرو در زمینه BIM و مدلسازی ساختمان شناخته شده است و بسیاری ازمعمارها و طراحها نیز از این نرم افزار برای مدلسازی و پرزانته استفاده می کنند. بسیاری از کاربران Revit Architecture نیز از قدرت پرزانته این نرم افزار آگاهی ندارند. یکی از مزایای نرم افزار Revit Architecture این می باشد که کاربران بدون اینکه زمانی را برای Render پروژه صرف کنند می توانند یک پرزانته از پروژه خود داشته باشند یعنی نرم افزار Revit Architecture امکان پرزانته عالی و منطقی بدون رندر را نیز به کاربران می دهد.

آموزش پرزانته حرفه ای با Revit Architecture

 


تکنیک بررسی Clash برای قسمت خاصی از پروژه

تکنیک بررسی Clash برای قسمت خاصی از پروژه
بسیاری از پروژه هایی که با رویت انجام داده می شوند بزرگ و بسیار شلوغ و سنگین می باشد و یکی از مهم ترین بخش هایی که رویت می تواند به کاربران خود کمک کند ، قسمت بررسی تداخل ها و یا Clash می باشد. هنگامی که شما از ابزار Interference Check استفاده می کنید در حالت پیش فرض کل پروژه را مورد بررسی قرار می دهد که این امر بسیار زمانبر و طولانی و پیچیده می باشد و یا گاهی ممکن است که شما بخواهید قسمت خاصی از پروژه را از نظر تداخل ها بررسی کنید و نیازی به بررسی تداخل در کل پروژه ندارید بنابراین در اینجا تکنیک بسیار ساده و مفید را برای شما کاربران رویت قرار می دهیم.

تکنیک بررسی Clash برای قسمت خاصی از پروژه

 


تکنیک مخفی کردن خطوط لبه های عناصر در Revit

در مدلسازی پروژه ها و کارهای رویت، گاهی شما نیاز دارید خط یا خطوطی از عناصر را مخفی کنید و دیده نشوند. برای مثال اگر دو دیوار بروی یکدیگر باشند، خط محل برخورد را باید مخفی کنیم که البته در این شرایط اگر دو دیوار دقیقا بروی یکدیگر باشند با ابزار Join Geometry این مشکل حل می شود، اما گاهی مواقع در برخی موقعیت های پروژه، ابزار Join بروی همه عناصر جواب نمی دهد و نیاز به استفاده از روش و یا روش های دیگر می باشیم. 


 

تکنیک مخفی کردن خطوط لبه های عناصر در Revit

 


 

 

 


 

تکنیک خالی کردن دیوار با متن در Revit Architecture

تکنیک خالی کردن دیوار با متن

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد در نرم افزار Revit Architecture چگونه می توانیم روی دیوار یک متن را حکاکی کنیم؟ خوب، جواب این سوال ها فقط با تکنیک داده می شود. چرا که در حالت پیش فرض اگر از ابزار Join Geometry استفاده کنید، مطمئنا به نتیجه نخواهید رسید. اما در روش زیر شما با یک تکنیک بسیار جالب می توانید این مشکل را نیز از سر راه بردارید.


تکنیک خالی کردن دیوار با متن در Revit Architecture

 

تکنیک انتقال جدول متره Revit به اکسل

 در این قسمت یک تکنیک بسیار کاربردی برای شما رویت کارهای اصلی قرار دهم تا بتوانید پروژه هایی با کیفیت هر چه بهتر ارئه دهید. یکی از بزرگترین مشکلاتی که شما در نرم افزار Revit ممکن است داشته باشید، انتقال فایل متره رویت به نرم افزار اکسل می باشد. نرم افزار Revit در حالت پیش فرض این ویژگی را ندارد، البته روش هایی مانند خروجی با فرمت *Txtو سپس در اکسل باز کردن و یا استفاده از برخی افزونه ها وجود دارد. 

تکنیک انتقال جدول متره Revit به اکسل

 


تکنیک سازماندهی زبانه های در Revit

در این قسمت نیز می خواهیم برای شما دوستان عزیز سایت www.iran-bim.com یک ترفند ساده، اما مفید را قرار دهم. این تکنیک برای سهولت و دسترسی ساده به ابزارهای دیسیپلین مورد نظر بسیار کمک می کند.

همانطور که می دانید شرکت آتودسک از نسخه 2013، علاوه بر نسخه های Revit Architecture+Revit MEPو Revit Structure ، یک نسخه ی دیگر با نام "Revit One Box” منتشر کرده است که ما برای سهولت تلفظ آن را Revit خطاب می کنیم. این نسخه تمامی امکانات سه نسخه را به صورت یکجا دارد، اما نکته ای که اینجا وجود دارد در چیدمان و سازماندهی زبانه ها(Tabs) می باشد. 


تکنیک سازماندهی زبانه های در Revit

 

تکنیک آخرین انتخاب در Revit,s

در هر نرم افزاری مطمئنا ما در انتخاب برخی موضوعات در هنگام Select کردن اشتباه می کنیم و یا گاهی موضوعات انتخاب شده با یک کلیک اشتباه، از حالت Select یا انتخاب خارج می شوند. این امر ممکن است برای بسیاری از کاربران نرم افزار Revit اعذاب آور و وقت گیر باشد تا مجدد انها را انتخاب کنند. معمولا هر نرم افزاری یک ویژگی ای برای برگشت به آخرین انتخاب را دارد و نرم افزار های Revit,s نیز مستثنی از این ویزگی نیست.

تکنیک آخرین انتخاب در Revit,s

 


تکنیک تغییر متن خط اندازه در Revit,s

هنگامی که در نرم افزار Autodesk Revit,s شما با ابزارهای اندازه گذاری، موضوعات را اندازه گذاری می کنید در حالت پیش فرض نرم افزار به شما اجازه نمی دهد تا عدد خط اندازه را تغییر دهید و می بایست دقیقا اندازه واقعی را به نمایش بگذارید. هر چند با قرار دادن یک نماد یا متن همراه با عدد جدید این مشکل حل می شود.

تکنیک تغییر متن خط اندازه در Revit,s